Kdo je Jakoulité

Jakoulité je nejenom značkou, ale i vaší kámoškou při cvičení.

Šije v Brnéčku a jako jedna z mála značek ve spolupráci s lokálními partnery.

Duší učitelka španělštiny a norštiny, ale srdcem švadlenka co si všimla, že holky s atypickou postavou “horko těžko“ shání pohodlné oblečení. To dalo dohromady vzniknout nové značce originálního oblečení pro volnočasové aktivity a sport, šité na zakázku.

Touha po rukodělné činnosti byla silnější než učení cizích jazyků, a tak pohlcena orkánem prvních ušitých kousků crazy oblečení jsem se rozhodla jít do toho. No co vám budu povídat, ze začátku to moc nešlo, a i teď dokážu u šicího stroje rozpoutat pořádnou bouři. Šití je pro mě o velké trpělivosti, a o tom, že se nenechám zastrašit neúspěchem nebo čínskou, bangladéšskou a jinou super levnou konkurencí.

Původní myšlenka Jakoulité směřovala k šití sportovních výrobků na zakázku, protože sport je moje podstata, radost a velká láska. Postupně se ale myšlenka Jakoulité vyvíjí v něco unikátního a ojedinělého. Kombinace látek, vzorů a barev dává vzniknout vlastním originálním kolekcím, které prostě na zbytku planety nenajdete.

Ač se snažím myslet mezinárodně, rukodělná činnost je pro mě zcela lokální. Ráda nakupuji u místních výrobců a mám radost z podpory někoho, kdo mi vytvořil nějaký produkt, jež nemusel cestovat přes půl planety. To vše mě vedlo k podpoře lokálnosti ve značce Jakoulité. Proto za každým naším výrobkem je vidět česká tvář.

Brno se kdysi nazývalo moravským Manchestrem a mě teď velmi těší, že se sem výroba vrací, a řada super značek a tvůrců zde má základ své produkce. I proto se snažím propojovat na cestě k našim výsledným výrobkům velkou spoustu skvělých lidí, kteří žijí a tvoří v Brně nebo na Moravě.

Název Jakoulité vznikl spojením významu dvou slov “jako“ a “ulita“. Chci, aby se naši zákazníci cítili v kolekcích jako v ulitě vlastní osobnosti, aby jim pohodlně seděli při každém pohybu. A proto jsem si hrála se slovy, která vystihují myšlenku naší značky a moje vnitřní já. Ulity mě totiž provází celým životem. V dětství jsem je po kilech sbírala a v dospělosti si 3x prošla Svatojakubskou cestu do Santiaga de Compostela, jejímž symbolem je právě mušle.

ULITA je tradičním symbolem buddhismu značící ženství.

Co u nás najdete:

  • dámské, pánské i dětské crazy kolekce,

  • legíny, volné kalhoty, tílka, trička,

  • velikosti XS - XXXL, pro děti 98 - 164,

  • vše ze super matroše - bambus a polyamid/EA,

  • vlastní logo vyšívané ulitky.

Na čem stavíme?

Radosti ze šití

Šití je pro nás koníčkem, šijeme celý život a prostě nás to neskutečně baví.

 

Poctivé výrobě

Nevyrábíme uni pytle, co jsou k dostání v obchoďácích, ale vlastnoručně šité padnoucí oblečení. Šijeme z kvalitních a prodyšných materiálů vhodných hlavně na cvičení.

Originalitě outfitů

Originalitu dokazujeme vlastnoručně našitým logem ulitky. Každý vyrobený kousek vozíme mimo Brno, kde na něj Míša svými šikovnými ručičkami vyšívá naše logo.

Hravých designech

Můžete si být jisti, že naše kolekce na zbytku planety nenajdete. Látky, vzory a barvy kombinujeme tak, aby daly vzniknout vlastním a jedinečným kouskům oblečení.  

Zakázkovém šití

Každému se líbí něco jiného, a proto si u nás můžete poskládat to, co chcete. Šijeme na zakázku přímo pro vás, proto nemáme vše skladem.

Šití na míru

Řadu z vás škrtí nevhodně vybraná velikost cvičebního úboru, protože vám ty tabulky nevyhovují. My to víme, a proto pro vás máme služby all inclusive, Co to znamená? Ušijeme vám outfit přímo na míru.

Lokálnosti výroby

U nás nenajdete čínskou či bangladéšskou kolekci, ale za každým výrobkem stojí česká tvář brněnských švadlenek.

Špičkových strojích

Šijeme na precizních strojích overlock Golbal, coverloc a jednojehla Zoje a další právě nakupujeme. Kvalita šití a látek je pro nás na první místě.